wtorek, 28 lutego 2017

Rodzaje mydeł

Mydła sa obecnie produkowane w różnych kształtach, składach, postaciach.
Obecnie na rynku jest dostępnych wiele rodzajów mydeł.


Od powstania pierwowzoru mydła w Babilonie minęło wiele, wiele lat. W tym czasie postęp, odkrycia, technologie przyczyniły się do powstania wielu rodzajów mydeł. Mamy z nimi do czynienia w życiu codziennym i używamy ich w zależności od przeznaczenia.

Mydła dzielą się między innymi na twarde i miękkie. Twardość mydeł osiąga się często przez dodanie do nich chemicznych utwardzaczy. Mydła naturalne są zazwyczaj bardziej miękkie.


Rodzaje mydeł


Mydła kuchenne – dzielą się na dwie grupy: środki czyszczące i detergenty.


Środki czyszczące:


Produkowane są z lekkich składników. Wyeliminowane są ciężkie oleje, cząsteczki stałe i substancje stosowane do usuwania ciężkich do usunięcia zabrudzeń.


Detergenty:

Z mydłami detergenty nie mają nic wspólnego. Usuwają trudne zabrudzenia tłuszcz i smary ale to tylko chemia.
Detergenty usuwają ciężkie zabrudzenia ale z mydłami nie mają wiele wspólnego

Środki do mycia naczyń przeznaczone do usuwania trudnych zabrudzeń, tłuszczów, smarów. Wiążą cząsteczki brudu w pianie. 


Mydła do prania:


Występują w formie płynu, żelu, proszku. Mają za zadanie wyeliminować tłuszcz, cząsteczki stałe i związki organiczne z tkanin.


Mydło „myjące”:


Powstały w odpowiedzi na rozwój świadomości zdrowotnej i higienicznej. Występują obecnie w wielu postaciach i kształtach. Wśród nich występują mydła antybakteryjne, które mają za zadanie usuwać wirusy i bakterie oraz mydła do ciała i włosów zawierające w sobie składniki myjące zarówno skórę jak i włosy.


Mydła dla dzieci:

Mydła dla dzieci sa bardzo delikatne. Mają kształty z postaci bajkowych, piękne kolory i miłe zapachy.
Mydła dla dzieci przybierają niesamowite kształty i kolory

Produkowane w oparciu o jak najbardziej delikatne substancje nie powodujące podrażnień młodej skóry. Przybierają fantazyjne kształty i mają zarówno myć jak i dostarczać frajdy w wodzie.


Mydła perfumowane:


Dodaje się do nich sztuczne substancje zapachowe lub olejki eteryczne.Mydła „SPA”:


Mydła kosmetyczne produkowane w ładnych kształtach z ciekawym zapachem. Zawierają składniki przeznaczone do różnych rodzajów skóry oraz specjalne dodatki: zioła, glinki itp.


Mydła lecznicze:


W składzie sa podobne do tradycyjnych mydeł. Mogą zawierać dodatkowo substancje antybakteryjne lub/i antygrzybiczne. Mydła nie są środkiem leczniczym i nie leczą. Odpowiednio dobrane nie pogarszają stanu skóry lub mogą delikatnie łagodzić objawy.


Mydła glicerynowe:

Mydło glicerynowe jest przezroczyste często z dodatkiem alkoholu.
Mydło glicerynowe jest przezroczyste.

Jest to przezroczyste mydło powstające w trochę odmiennym procesie niż mydło tradycyjne. Często zawierają dodatkowo alkohol. Nie wszystkie przezroczyste mydła są mydłami glicerynowymi.Mydła w płynie:


Nie jest powszechnie stosowane ze względu na jego krótką trwałość z powodu dodatku większej ilości wody. Komercyjne środki myjące w płynie są zwyczajnymi detergentami z mydłem nie mającymi wiele wspólnego.Obecnie w sieciach handlowych trudno znaleźć tradycyjne mydło w czystej postaci. Wiele z nich zawiera substancje chemiczne poprawiające twardość, kolor, pienistość, obniżające pH itp., itd.

Pozytywne skutki naturalnych mydeł są znane od tysiącleci. Powróćmy więc do tego co jest sprawdzone i działa ;)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz