FAQ


Hołubimy naturę i jej dobroczynne działanie. Dlatego nasze mydła nie zawierają chemii i są wytwarzane tylko z naturalnych składników

O NATURALNYCH MYDŁACH Z MYDLARNI RUDY KOT W PYTANIACH I ODPOWIEDZIACH

O mydlarni Rudy Kot

Mydlarnia Rudy Kot jest rodzinną manufakturą z siedzibą na końcu świata w maleńkiej wiosce - Pasterce. Wioska położona jest na Szczycie Góry, wśród zielonych lasów, ukwieconych łąk i wielkich skał, otulona czystym powietrzem.
W naszej pracowni wytwarzamy mydła w małych partiach, dbając o ich wysokość jakość. W kotłach mieszamy najlepsze oleje tłoczone na zimno polskich producentów i nierafinowane masła roślinne posiadające własny, wspaniały aromat.


Wszystkie nasze tajemne składniki posiadają certyfikaty jakości.

W Mydlarni Rudy Kot mydła wytwarzamy metodą na zimno mieszając oleje roślinne z tłuszczami stałymi, wodorotlenek sodu i wodę. Tłuszcze podgrzewamy tylko do minimalnej temperatury potrzebnej do ich roztopienia – nie przekraczając 40st.C – Po połączeniu wszystkich składników zachodzi naturalny proces wydzielania ciepła podczas którego dochodzi do zmydlania się tłuszczów. Oznacza to, że nasze mydła zachowują w sobie naturalną glicerynę, która jest naturalnym balsamem dla skóry.Czy mydła z mydlarni Rudy Kot posiadają niezbędne badania i atesty?

Tak, nasze mydła posiadają CERTYFIKATY NAJWYŻSZEGO WTAJEMNICZENIA: badania mikrobiologiczne, certyfikaty bezpieczeństwa oraz w pis do unijnej bazy danych CPNP i dopuszczenie do obrotu na rynku Unii Europejskiej.


Czy wszystkie robione ręcznie mydła są takie same?

Nie – chyba, że uważasz że każda czekolada jest taka sama, każda whisky identyczna a szarlotka kupiona w sklepie smakuje tak samo jak ta upieczona przez babcię. Mydło wyprodukowane metodą na zimno może się ogromnie różnić w zależności od tego kto, jak i z czego je wytwarza.

W Mydlarni Rudy Kot wytwarzamy mydła z najlepszych składników jakie uda nam się znaleźć – niestety w zasadzie nigdy nie są one najtańsze. Nasze oleje spełniają najwyższe normy przeznaczone dla produktów spożywczych a tłuszcze stałe posiadają odpowiednie certyfikaty poświadczające ich jakość i czystość. Nasze mydła zwierają w sobie od pięciu do ośmiu różnych olejów dobranych pod kątem swoich właściwości odpowiednich dla różnych rodzajów skóry. Nie ograniczamy się do paru najtańszych składników.


Dlaczego warto stawiać na kosmetyki naturalne?

W codziennym życiu chemia jest wszechobecna: w kosmetykach, pożywieniu, w ubraniach, w produktach codziennego użytku. Warto zwracać uwagę na to czego używamy do pielęgnacji naszej skóry. Skóra jako największy organ ludzkiego ciała wchłania wszystko co na nią nakładamy i przenosi w głąb organizmu. Szkodliwe substancje są gromadzone w węzłach chłonnych, wątrobie i w nerkach - mogą one z czasem powodować choroby cywilizacyjne. Ponadto kumulujące się różne substancje chemiczne zawarte w szeregu kosmetykach, które stosujemy na co dzień mogą wchodzić ze sobą w interakcje powodując podrażnienia i alergie. 

Nasze naturalne mydła zwierają w swoim składzie tylko naturalne oleje i masła dzięki czemu oddziałują na skórę tylko dobroczynnymi składnikami w nich zawartymi.


Czy opłaca się kupować mydła naturalne?

Tak, opłaca się kupować mydła naturalne pomimo ich wyższej ceny. Oprócz lepszych właściwości pielęgnacyjnych i na pewno zdrowotnych pozwalają zaoszczędzić na innych kosmetykach. Po użyciu mydeł z mydlarni Rudy Kot nie ma już ( w większości przypadków ) potrzeby stosowania dodatkowych balsamów na skórę. Po kilku użyciach skóra przyzwyczaja się do samodzielnej regulacji swojej pracy i w odpowiednim stopniu będzie wydzielać serum.


Dlaczego mydła z mydlarni Rudy Kot nie pachną?

Przy produkcji naszych mydeł stawiamy na 100% naturalność i bezpieczeństwo. Naturalne olejki eteryczne szybko wyparowują. Mogą również u niektórych osób wywoływać reakcje alergiczne natomiast sztucznych zapachów, które dłużej pachną – nie będziemy stosować.

Na nasze ciało nakładamy szereg kosmetyków, które posiadają swój zapach: balsamy, kremy, dezodoranty, perfumy. Jest to ilość na tyle wystarczająca, żeby najbardziej podstawowy kosmetyk do pielęgnacji naszej skóry mógł już być pozbawiony zapachu – za to oddziaływał na skórę samymi dobroczynnymi składnikami. Nasze mydła posiadają maturalny, miły zapach surowcowy.


Jak przechowywać mydła z mydlarni Rudy Kot?

Mydła powinno przechowywać się w miejscu suchym, ciemnym i chłodnym. Zalecamy używania mydelniczek z odpływami, żeby stojąca woda nie rozmiękczała mydła.Z jakich surowców wytwarzane są mydła w Mydlarni Rudy Kot?

Mydła w mydlarni Rudy Kot są wytwarzane tylko z naturalnych olejów i maseł. Nasze oleje są produkowane przez polską firmę i przeznaczone są do spożycia. Oznacza to, że spełniają najwyższe normy. Masła przez nas wykorzystywane pochodzą z renomowanych źródeł i posiadają pełne karty charakterystyki produktu. Kupujemy masła nierafinowane czyli najmniej przetworzone i oleje tłoczone na zimno.


Czy mydła z Mydlarni Rudy Kot są mydłami glicerynowymi?

Tak, mydła z naszej mydlarni zawierają w swoim składzie glicerynę. Jest to gliceryna naturalna – powstała w wyniku procesu zmydlania tłuszczów a nie jak w większości komercyjnych mydeł – dodawany substytut gliceryny.Jaki jest termin przydatności do użycia naturalnego mydła?

Mydło dobrze przechowywane może leżeć prawie w nieskończoność. Nasze obostrzenie jednego roku wynika z faktu, że nasze mydła posiadają aż 8% niezmydlonych tłuszczów – co zwiększa ich właściwości pielęgnacyjne – jednak oleje te mogą ulegać utlenianiu.
Mydło im dłużej leżakuje w odpowiednich warunkach tym staje się delikatniejsze.Czy mydła z mydlarni Rudy Kot są w 100% naturalne?

Tak, nasze mydła są w 100% naturalne. Nie używamy sztucznych barwników, zapachów, polepszaczy piany, alkoholi, itp., itd.


Czy mydła z mydlarni Rudy Kot mogą powodować alergie?

Jak każdy kosmetyk i każdy składnik w dzisiejszym świecie – mogą powodować alergie. Do wyrobu naszych mydeł stosujemy jednak takie składniki aby ryzyko uczuleń zmniejszać do minimum. Według najlepszych informacji jedynie na olej sezamowy odnotowano niewielką ilość uczuleń. Zalecamy jednak przetestować nasze mydła najpierw na małym kawałku skóry.


Czy produkty mydlarni Rudy Kot są dla vegan?

Tak, nasze mydła sa przeznaczone również dla vegan. Nie zawierają w swoim składzie produktów pochodzenia zwierzęcego. Stosujemy same oleje i masła roślinne. Nie testujemy ich na zwierzętach,


Czy mydła mydlarni Rudy Kot mają jakieś specjalne właściwości?

Mydła z mydlarni Rudy Kot dzięki wysokiemu procentowi niezmydlonych tłuszczów 8% - zachowują w dużym stopniu dobroczynne właściwości poszczególnych olejów, nawilżają i odżywiają skórę. Mydło jednak nie jest lekiem - nie leczy skóry. W przypadku skóry z problemami mydło nasze mydło może nie powodować dalszych zmian oraz lekko łagodzić podrażnienia.


Czy naszymi mydłami można myć twarz?

Nasze mydła są bardzo delikatne i można myć nimi twarz. Jednak skóra na twarzy jest również bardzo delikatna i może różnie reagować u różnych ludzi. Każdy musi sprawdzić reakcję indywidualnie.


Czy naszymi mydłami można myć włosy?

Można myć mydłami z mydlarni Rudy Kot włosy. Należy jednak pamiętać, że włosy do mycia mydłami należy przyzwyczaić. Po kilku pierwszych razach włosy wyglądają na nieumyte. Są tłuste i przylepiają się. Jednak wytrwałość i poświęcenie opłaca się i włosy adoptują się do nowego kosmetyku. Uczą się samodzielnie pracować i wydzielać odpowiednie substancje w odpowiednich ilościach. Komercyjne kosmetyki podają włosom wszystko „na tacy” ucząc je lenistwa. Samodzielna praca sprawia, że stają się zdrowsze i mocniejsze. 
Co kilka myć w ramach dodatkowej odżywki można zrobić włosom płukankę z octu winnego lub kwasku cytrynowego z wodą w stosunku 1:10. Czyli jedna część ostu na 10 części wody.


Czy mydłami mydlarni Rudy Kot można myć najmniejsze dzieci?

Mydła z mydlarni Rudy Kot przeznaczone są do mycia dla ludzi powyżej 3 r.ż Teoretycznie nie powinny zaszkodzić również i młodszym pociechom ale nie były sprawdzane i testowane pod tym kątem.


Czy mydło ma pH wody czyli ok. pH7?

Nie, to mydło. I mydło z definicji jest substancją o odczynie nieco zasadowym. Musielibyśmy dodać do niego trochę chemikaliów , aby zmniejszyć jego pH do pH7. To już jednak nie byłby mydło tylko kostka myjąco-oczyszczająca.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz